Пријем ђака миграната

Почетак нове школске године је донео много новина и непознаница запосленима и ученицима наше школе. Као прво, због реновирања зграде матичне школе у Шиду наставу изводимо на две нове локације – у ОШ „Бранко Радичевић“ нижи разреди и у Гимназији „Сава Шумановић“ виши разреди. Прилагођавамо се новим условима рада и захваљујемо домаћинима на гостопримству. Као друго, стигла је вест да ће од почетка септембра ђаци мигранти кренути у нашу школу 18. септембра у подручним одељењима Бикић До и Сот. Учитељице подручних одељења Божица Аришић, Ана Худак, Снежана Матовина и Зора Поткрајац, заједно са члановима Тима за манифестације, чији је координатор Вера Башић, приредили су свечани дочек. Уз присуство начелника Школске управе Јована Вукчевића, чланова Школске управе, директора школе Слађане Љубојевић, као и представника локалне самоуправе и родитеља, изведен је пригодан програм као добродошлица новим ђацима. Како је програм одмицао првобитна збуњеност на лицима свих претворила се у задовољство, посебно на лицима деце која су брзо пронашла начин да се упознају и друже. О томе како је било говоре и фотографије, које ће остати као трајно сведочанство. Осмеси на дечјим лицима су највећа награда.

Аутор : Снежана Матић