Међународно такмичење "Д а б а р"

Ове седмице  наши ученици учествују у такмичењу "Дабар". Ево кратког извода из Правилника.
Правилник Међународног  такмичења из рачунарске и информатичке писмености ,,Дабар“
Циљеви такмичења су:
  • Побољшање и унапређење информатичких вештина;
  • Ширење и популаризација рачунарства и информатике;
  • Упоредити знање из области рачунарских наука и информационих технологија између ученика и студената у Србији и Европи;
  • Откривање даровитих ученика и студента из информатике;
  • Промоција социјалног контакта између младих људи из различитих школа и порекла.
Такмичење је намењено ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике. Нагласак је на програмирању и техничким знањима, али и општим темама и решавању конкретних проблема.
Такмичење се одвија у шест категорија, које су везане за узраст ученика и разред који похађају:
  1. Ученици од 1. до 2. разреда основне школе;
  2. Ученици од 3. до 4. разреда основне школе;
  3. Дабарчић (5. до 6. разреда основне школе);
  4.  Млади Дабар (7. до 8. разреда основне школе);
  5.  Дабар (1. и 2. разред средње школе);
  6.  Старији Дабар (3. и 4. разред средње школе
Најбољи добијају награде.

Део списка успешних учесника другог дана такмичења, 5-1 прва група, ментор наставник  Бранислав Вученовић:
Ментори ученицима су  наставници Наташа Миљановић, Томислав Шеремет и Бранислав Вученовић.
Следеће седмице учествују  ученици млађег узраста.