Обележавање Европског дана борбе против трговине људима

Поводом обележавања Европског дана борбе против трговине људима у нашој школи ученици и наставници су спровели низ различитих активности.

Наставница ликовне културе Сања Продановић поставила је изложбу ученичких ликовних и литерарних радова, стрипови на тему трговине људима, а библиотекарка Гордана Ленђер је са библиотекарском секцијом направила пано са поукама превенције насиља, заштити и значају људског живота и људске слободе.

Чланови Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања одржали су са ученицима 8-3 одељења радионицу о значају препознавања потенцијалних опасности које их вребају на интернету, посебно на друштвеним мрежама.

Ученици седмог разреда су имали прилику да са наставницом биологије, Данијелом Бранковић, погледају кратке филмове о трговини људима, да се упознају са значењем ове организоване мреже и начинима како да препознају њене чланове и да адекватно реагују у таквим ситуацијама.

Затим су погледали форум театар који је припремила наставница Снежана Матић са ученицима осмог разреда који су им изванредним глумачким умећем дочарали једну реалну ситуацију која је лако могла да доведе до криминалног дела трговине људима са опасним и озбиљним последицама чак и по људски живот. Овај драмски приказ изведен је у преподневним часовима у центру Шида као део заједничке манифестације свих школа у општини и добио је веома позитивне коментаре. Ученици су добили позиве за гостовања у другим школама Шида.

Захваљујемо се свим учесницима на уложеном труду и доприносу подизању свести у јавности о значају борбе против "модерног ропства".

аутор текста
Марија Ерић
координатор Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања