Први октобар - Међунаеродни дан старијих особа Уједињених нација

Уједињене нације осмислиле су обележавање овог међународног дана са жељом да се боримо против стереотипа за које чак постоји и енглески израз "ageism", против неспоразума и нетачности у вези са старењем.

Врло често старији су запостављени, незбринути, неадекватно збринути, према њима чак понекад и најближи немају много обзира, иако су управо старији у ситуацији да су им обзир и љубав веома потребни.

У неким друштвима је, нажалост, постало прихваћено и "нормално" такво (не) прихватање старијих и њихова дискриминација. Жалосно је што се у тим друштвима не увиђа да сви, па и старији грађани, дају свој допринос социјалном, економском, културном и политичком животу. И - сви ћемо једнога дана остарити.

Ученици наше школе придружују се литерарно-ликовном конкурсу "Сунчана јесен живота" коју организује "Црвени крст" из Шида. Тема је "Моја бака/мој дека".